Dlaczego kredyt gotówkowy jest korzystny?

Analiza opłacalności kredytu gotówkowego dla gospodarstwa domowego jest coraz popularniejszym i faktycznie stosunkowo poważnym tematem umożliwiającym zachowanie idealnej płynności nawet po wystąpieniu krytycznych sytuacji ekonomicznej. W artykule poznasz najważniejsze zalety wynikające z wprowadzenia kredytów gotówkowych do budżetu domowego.

Najważniejsze zalety wynikające z podpisania umowy o kredyt gotówkowy

Przede wszystkim kredytów gotówkowych nie musisz poszukiwać tylko w bankach komercyjnych, ale również w dobrze rozwiniętych internetowych firmach pożyczkowych, w których nie trzeba zakładać dodatkowo płatnego rachunku osobistego do wykonania przelewu. Wystarczy podać dowolny numer kontakt, aby otrzymać pieniądze po krótkiej weryfikacji kredytobiorcy. Pożyczek gotówkowej udzielają również inwestorzy indywidualni, chociaż rynek pożyczek społecznościowych został od początku 2018 roku mocno ograniczony dla zwykłych osób fizycznych. W umowie o pożyczkę gotówkową kredytobiorca nie określa celu wydatkowania środków. To jedna z najważniejszych zalet, ponieważ pieniądze wykorzystujesz po prostu elastycznie. Przy pozyskiwaniu kredytu gotówkowego w większości banków komercyjnych nie trzeba zgody współmałżonka. Dzięki temu wielu kredytobiorców zaciąga pożyczki na spełnienie marzeń, czy na ryzykowne biznesy bez wiedzy partnera, co pozwala przetestować nowe możliwości bez angażowania całej rodziny. Przy niespodziewanych wydatkach w budżecie przeciętnego gospodarstwa domowego zastosowanie kredytu gotówkowego jest krótko mówiąc łatwiejsze niż zebranie dużych oszczędności. Przy pozytywnej zdolności kredytowej kredyt gotówkowy charakteryzuje się negocjowanymi warunkami udzielenia. Większość instytucji finansowych chce współpracować przede wszystkim z kredytobiorcami wyróżniającymi się solidnymi, stabilnymi dochodami miesięcznymi. Nie ma również problemu, aby zaciągnąć naprawdę duży kredyt gotówkowy, nawet powyżej 200 000 złotych. Ustawa o kredycie konsumenckim określa konkretnie limity dla pożyczek gotówkowych, więc warto do niej sięgnąć przed podjęciem ostatecznej decyzji o podpisaniu zobowiązania.

Niewielkie formalności i szybkość pozyskania pieniędzy

W kredytach gotówkowych występuje stosunkowo niewiele formalności, a nawet brak zabezpieczeń majątkowych i potrzeby ubezpieczenia. Przy słabszej zdolności kredytowej banki komercyjne proszą kredytobiorców o podpisanie weksla in blanco z natychmiastowym standardem wykonalności. Jeżeli posiadasz nieciekawą zdolność kredytową lepiej pozostać przy naprawdę niewielkich chwilówkach w firmach pożyczkowych działających w internecie. W ten sposób lepiej ochronisz interesy gospodarstwa domowego. Kredyt gotówkowy otrzymasz najszybciej w banku komercyjnym, w którym posiadasz rachunek osobisty. Wtedy decyzja kredytowa jest wydawania praktycznie automatycznie po szybkiej analizie dochodów i wydatków twojego gospodarstwa domowego.

Author: Jacek Rakoczy