Finanse przez internet

Żyjemy w szybkim tempie, ciągle spieszymy się, mamy coraz mniej czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Większość czasu zajmuje nam praca i dojazd do niej. Przyzwyczailiśmy się, że wszystko musi być pod ręką. Nic, więc dziwnego, że w sytuacji, kiedy nagle potrzebujemy gotówki nie mamy ochoty biegać po całym mieście i szukać szyldu „tanie kredyty gotówkowe, pytać w każdej firmie o warunki, oprocentowanie, potrzebne dokumenty i czas spłaty kredytu. Zajmuje to sporo czasu i wiąże się z zabraniem dużej ilości ulotek. Znacznie wygodniejszą opcją jest szukanie kredytu gotówkowego w internecie. Ofert jest sporo. Reklamy kredytu gotówkowego przychodzą nawet na pocztę internetową i zawsze zawierają ofertę pomocy finansowej lub wizję spełniania marzeń. W reklamach są opisane warunki kredytu, choć na pierwszy plan wysuwają się najkorzystniejsze punkty z oferty. Przeglądając reklamę, klient musi nabrać przekonania, że takiego kredytu szukał. Oferta internetowa kredytu wyrasta na znaczącą konkurencję dla ofert stacjonarnych. Trzeba zauważyć, że niektóre z tych działają jedynie w wirtualnym świecie.

 Banki internetowe

Kredyty gotówkowe internetowe udzielane są przez banki internetowe, które kontaktują się z klientami wyłącznie w trybie zdalnym. Aby uzyskać kredyt online wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Kredyty przez internet zaciąga się bez przedstawienia zaświadczenia o zarobkach, czy o zatrudnieniu. Nie wszystkie banki oferują powyższe udogodnienie dla każdego klienta. Bywa, że jest ono dostępne jedynie obecnym klientom, mającym konto w banku stacjonarnym umożliwiające oszacowanie zdolności kredytowej. Kredyt przez internet ma z reguły korzystniejsze warunki do spłaty niż tradycyjny gotówkowy. Przyczyną różnicy w cenie kredytu gotówkowego jest fakt, że oferty internetowe nie wymagają obsługi klienta przez pracownika w banku. Zasada jest prosta – im mniej pracy mają bankowcy, tym mniejsze koszty kredytu płaci kredytobiorca. Obowiązkiem klienta jest zapoznanie się z umową zanim kliknie przycisk „akceptuję warunki”. W bankach internetowych nie ma możliwości zmiany umowy, czy dopisywania do niej jakichkolwiek informacji.

Zobacz także:  Finanse prywatne

Czy korzystne jest branie kredytów przez internet?

Powyższe pytanie wielokrotnie pojawia się na internetowych forach. Trzeba zaznaczyć, że przez internet najczęściej dostępne są kredyty na mniejszą sumę, zazwyczaj do pięciu tysięcy. Branie wyższych kredytów przez internet należy bardzo dokładnie przemyśleć. Może okazać się, że oferta wcale nie jest korzystna, odsetki są znacznie większe niż w banku. Poza tym ryzykujemy, że pieniądze wcale nie trafią na konto, a numer konta stanie się informacją publiczną. Najbezpieczniej jest korzystać z ofert internetowych banków stacjonarnych, gdzie mamy pewność bezpieczeństwa naszych danych. Kredyty gotówkowe przez internet to kusząca propozycja, która oszczędza czas i nerwy stracone przy staraniu się o kredyt w stacjonarnej placówce. Charakteryzują się maksymalnym uproszczeniem formalności i szybką decyzją kredytową, nawet w 15 minut. W opinii fachowców i kredytobiorców są one łatwiej dostępne niż standardowe pożyczki. Zanim skorzystamy z oferty kredytów przez internet, lepiej sprawdzić firmę i przeczytać opinię o pożyczkodawcy.

Author: Jacek Rakoczy