Jakie to są atrakcyjne kredyty?

Każdy kto zamierza zaciągnąć kredyt, poszukuje najbardziej atrakcyjnych ofert.

Jednak powinno się przede wszystkim powiedzieć, jakie to są atrakcyjne oferty. To pojęcie dla każdego na pewno będzie oznaczać co innego. Dla jednych atrakcyjny kredyt to przede wszystkim te który dostaną w wysokości, w jakiej jest im potrzebny. Jednak ktoś inny może stwierdzić, iż dla niego najbardziej atrakcyjny jest taki kredyt, który mogą wygodnie spłacać przez dłuższy okres czasu. Dlatego ile osób tyle opinii banki więc mają nie lada problem, aby dopasować swoje oferty do wymogów klientów. Przede wszystkim jeżeli chodzi o kredyty to banki obecnie zazwyczaj starają się przede wszystkim skonstruować oferty tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Bez zbyt dużej ilości formalności i przedstawiania bardzo wielu zaświadczeń bez kłopotu dzisiaj można dostać kredyt w wysokości przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Wiele z nich banki reklamują jako kredyty tak zwane „od ręki”. Oznacza to, iż jeżeli klient ma przy sobie wszystko co potrzeba, to w ciągu krótkiego czasu, zazwyczaj kilkunastu minut, można otrzymać do ręki kwotę kredytu. Przy wyższych kwotach nie tylko zazwyczaj trzeba przynieść wymagane przez bank dokumenty ale również czas się wydłuża. Jednak i tak w znacznej większości załatwienie formalności, jak mowa o kredytach gotówkowych na dowolny cel, trwa nie więcej niż jeden dzień.

Jednak dla klientów ważny jest także maksymalny okres, na jaki mogą zaciągnąć konkretne zobowiązanie. Zazwyczaj wiele kredytów tak zwanych promocyjnych udzielanych jest na dość krótkie okresy czasu, na przykład rok lub 18 miesięcy. Powoduje to, iż raty miesięczne są dość wysokie i nie każdy może sobie pozwolić na ich spłacanie bez problemów. Dlatego też bardzo wiele osób decyduje się jednak znaleźć takie oferty, gdzie maksymalny czas spłaty kredytu może być nieco wyższy. Wtedy wiedzą, że rata nie będzie dla nich zbyt wielkim obciążeniem. Jednakże tutaj należy liczyć się bardzo często z tym, iż banki przy dłuższym, okresie kredytowania dość często nieznacznie podwyższają oprocentowanie kredytu. Wtedy w efekcie należy oddać do banku nieco więcej. Jednak wiele osób starannie to przelicza i stwierdza, że i tak im się to opłaca.

Zobacz także:  Od aplikacji po zatwierdzenie: kredyt krok po kroku

Ponadto na pewno korzystnie jest sprawdzić dodatkowe oferty banków do kredytu. Dzisiaj coraz więcej banków oferuje możliwość taką jak na przykład tak zwane wakacje kredytowe. Polega to na tym, iż w umowie jest określony zapis, że klient może przez określony czas nie płacić rat kredytu. Oczywiście zazwyczaj musi to odpowiednio wcześniej zgłosić do banku. Jednak taka możliwość dla bardzo wielu osób jest niezwykle dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu bowiem mogą bez problemu przeznaczyć pieniądze na inne potrzeby, takie jak na przykład wyprawienie dzieci do szkoły. Jednakże tego typu oferty bardzo często są obwarowane dodatkowymi ustaleniami. Często na przykład taka opcja wakacji kredytowych jest dostępna tylko dla osób, które przez rok lub więcej bez opóźnień spłacały raty. Lub też bank określa maksymalny okres spłat na kilka miesięcy, jednak może go wykorzystać na przykład rozkładając na dwa krótsze okresy, a nie w jednym 6 miesięcznym. Dlatego też odnośnie tego typu ofert warto dokładnie zapoznać się z umową. Bywa iż pracownicy banku nie powiedzą nam o wszystkim i w związku z tym pewne szczegóły mogą zaważyć na tym, iż będziemy mogli z takiej właśnie oferty skorzystać. Z każdym rokiem banki starają się przedstawiać klientom coraz bardziej ciekawe oferty, co jest powodem między innymi tego, iż rosną oczekiwania klientów w tym zakresie.

Author: Jacek Rakoczy