Konsolidacja wady i zalety

Niestety w dzisiejszych czasach wyjątkowo często się zadłużamy, a wszystko za sprawą tego, że za nic w świecie nie chcemy być gorsi od innych. Chcemy dorównać swoim znajomym sąsiadom czy rodzinie i tak jak oni zmieniać co jakiś czas auto, remontować mieszkanie i jeździć na zagraniczne wakacje. Niestety bardzo często nas na to nie stać a mimo to robimy wszystko aby żyć tak jak inni. Dzieje się to za sprawą tego, że coraz częściej sięgamy po kredyty bankowe dzięki którym możemy żyć na wyznaczonym poziomie. Niestety czasami zdarza się tak, że zaciągamy kredyt po kredycie i najzwyczajniej zaczynają nas one przerastać. Często jest tak, że na swoim koncie mamy kilka różnych pożyczek z różnymi terminami spłaty, w różnych instytucjach. To zwykle zdecydowanie utrudnia zwrot gotówki, a niekiedy nawet wprawia w zakłopotanie i powoduje że o nich zapominamy. Może właśnie w tym momencie warto rozważyć konsolidację? Jak się okazuje pomysł ten może się okazać dla nas naprawdę bardzo atrakcyjny i pomocny, choć nie zawsze.

Pożyczka na spłatę długów

Często będąc w trudnej sytuacji finansowej i zarazem mając już na swoim koncie niejedno zadłużenia, zastanawiamy się nad wzięciem kolejnej pożyczki, aby właśnie tym sposobem spłacić pilniejsze długi. Patrząc na to z boku, możemy stwierdzić, że jest to raczej niepoważne rozegranie sprawy i nie będzie dla nas opłacalne, ale przy dłuższym zastanowieniu jednak wygląda na to, że sposób jest całkiem korzystny. Jak się okazuje pożyczka na spłatę obecnych długów może przynieść ogromne korzyści. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych wad.

Pożyczka konsolidacyjna – wady

Nie da się uniknąć, ze pożyczka konsolidacyjna jest kolejnym długiem, i i tak nie unikniemy jego spłaty. Jednak korzystając z konsolidacji czas przeznaczony na zwrócenie gotówki zdecydowanie się wydłuża. Biorąc kolejną pożyczkę na spłatę już obecnych zobowiązań, możemy mieć problemy z jej spłatą. Decydując się na konsolidację wydłuża się termin spłaty i zamiast spłacać pożyczkę pięć lat może okazać się że będziemy ją spłacać lat siedem.

Pożyczka konsolidacyjna – zalety

Konsolidacja może się okazać dobrym rozwiązaniem, gdyż spłata pilnych długów kolejną pożyczką to mnóstwo korzyści. W ten sposób pożyczkobiorca i tym samym dłużnik pozbywa się długów, o które zaczynają już upominać się pożyczkodawcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczkobiorca może zacząć spłatę zadłużenia na nowo. Główną zaletą tego rodzaju pożyczki jest jeden termin spłaty długu, a nie tak jak dotychczas kilka terminów kilka różnych instytucji. Wówczas nie musimy pamiętać o kilku pożyczkach w kilku różnych instytucjach. Spłacamy jedną w konkretnej firmie, która na nowo ustala wysokość poszczególnych rat.

Author: Jacek Rakoczy