Kredyt balonowy na samochód – co to takiego?

Współczesne banki proponują nam coraz więcej korzystnych ofert kredytowania, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Ta zasada dotyczy także kredytów samochodowych, które obecnie występują w różnych konfiguracjach. Dzięki temu każdy potencjalny pożyczkobiorca może znaleźć dla siebie idealną ofertę, kierując się swoimi najważniejszymi potrzebami. Warto zwrócić uwagę między innymi na tak zwany kredyt balonowy.

Czym jest kredyt balonowy?

Kredyt balonowy na samochód wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznymi spłatami. Pierwsze raty są bowiem stosunkowo niskie, i tym samym nie stanowią obciążenia dla pożyczkobiorcy. Dopiero ostatnia spłata jest dość wysoka, ponieważ może wynosić nawet 1/4 wartości całego samochodu. Szczegóły są zależne od polityki danego banku oraz od rodzaju kredytowanego pojazdu. Warto podkreślić, że jest to dość korzystne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, którym zależy na podtrzymaniu wysokiej zdolności kredytowej. Nic dziwnego, że kredyt balonowy cieszy się dość sporą popularnością na polskim rynku.

Kto może skorzystać z kredytu balonowego?

Należy zaznaczyć, że kredyt balonowy obejmuje wyłącznie pojazdy w bardzo dobrym stanie. Co więcej, najczęściej jest on udzielany z myślą o samochodach, które wciąż są na gwarancji. Większość banków udziela go na podstawie dowodu tożsamości oraz aktualnego zaświadczenia o dochodach. Atutem w kredytach balonowych jest fakt, że są one proponowane nie tylko osobom fizycznym, ale także właścicielom większych firm czy przedsiębiorstw. Coraz częściej właśnie tacy konsumenci są głównymi użytkownikami tego specyficznego rodzaju kredytowania.

Kredyt balonowy cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku, jednakże wciąż wielu konsumentów nie ma pojęcia o jego istnieniu. Zanim zdecydujemy się na tę formę dofinansowania naszego samochodu, koniecznie powinniśmy zapoznać się z jej specyfiką. Być może omawiany wariant spłat okaże się dla nas znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, zapewniając satysfakcjonującą zdolność kredytową.

Zobacz także:  Dlaczego kredyt samochodowy przegrywa z leasingiem?

Może się jednakże okazać, że jeżeli zarabiamy na ten przykład trzy tysiące złotych na rękę. Mamy jednocześnie standardowe koszty utrzymania, oraz nie posiadamy nieprzychylnej bankom historii kredytowej, wówczas bez problemu będziemy mieli zdolność kredytową na wzięcie kredytu samochodowego.

Author: Jacek Rakoczy