Kredyt gotówkowy w mBanku i Banku Zachodnim WBK

W każdym banku możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy. Takie oferty przygotowały dla nas między innymi mBank i Bank Zachodni WBK. Przeanalizujmy oferty kredytów gotówkowych na kwotę 10 000 złotych. Zacznijmy od kredytu gotówkowego w mBanku.

Kredyt gotówkowy w mBanku

Wypłacając nam dziesięć tysięcy złotych na okres dwunastu miesięcy bank zaproponuje nam oprocentowanie nominalne 8,99% w skali roku. Prowizja banku będzie wynosiła 7,99%. Za przygotowanie oferty bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 26,5%. Na tej podstawie bank wyliczy nam ratę miesięczną w wysokości 944,34 złote. Koszta całkowite będą wynosiły w sumie 799 złotych zaś suma odsetek jakie przyjdzie nam spłacić od kredytu to 533,06 złotych. Całkowita kwota jaką nam przyjdzie spłacić to suma 11332,06 złotych. Za prowadzenie miesięcznego rachunku bank nie nalicza żadnych dodatkowych opłat. Z tego kredytu gotówkowego mogą skorzystać osoby, które chcą pożyczyć maksymalnie kwotę stu pięćdziesięciu tysięcy złotych na okres osiemdziesięciu czterech miesięcy. W przypadku kredytów na rok bank nie przewiduje nominalnego oprocentowania. Jeżeli zaciągniemy kredyt na więcej niż dwanaście miesięcy wówczas prowizja banku będzie wynosiła 8,99%. Przy każdej kwocie powyżej pięćdziesięciu tysięcy złotych konieczne jest przedstawienie w banku zaświadczenia o dochodach.

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK

Porównując taki sam kredyt na 10 000 złotych na okres roku w Banku Zachodnim WBK widać różnice, ale nie są one bardzo duże. Oprocentowanie kredytu będzie wynosiło 8,99%, zaś prowizja 9,99%. Podobnie jak w przypadku poprzedniej oferty bank nie nalicza żadnych kosztów z tytułu opłat przygotowawczych. RRSO w tej ofercie jest wyższe. Bank naliczy nam ratę miesięczną w wysokości 961,83 złotych. Koszta dodatkowe w sumie wyniosą 999 złotych, zaś suma spłaconych odsetek 542,93 złote. Łącznie przyjdzie nam spłacić kwotę 11541,93 złote. Bank nie pobiera opłat z tytułu prowadzenia miesięcznego rachunku. Kwota maksymalna kredytu jest taka sama jak w poprzednim banku z tym, że można ją rozłożyć na okres stu dwudziestu miesięcy. Maksymalna wartość kredytu nie może być jednak wyższa niż dwudziestokrotność zarobków netto kredytobiorcy. Decyzja wstępna jest bardzo szybko w zaledwie kilka minut wiemy, czy mamy szansę na kredyt. Mając konto osobiste w BZ WBK można liczyć na obniżenie prowizji. Nie trzeba mieć żadnych poręczycieli i zabezpieczeń kredytu. Oferta jak widać jest bardzo atrakcyjna.

Zobacz także:  Jak wybrać kredyt gotówkowy?
Author: Jacek Rakoczy