Kredyt na samochód – w banku samochodowym czy tradycyjnym?

Zastanawiając się nad kredytem na kupno nowego samochodu warto rozważyć kilka opcji. Zakup można sfinansować z dwóch źródeł: kredytem samochodowym z banku tradycyjnego, lub też kredytem z banku samochodowego. Warto rozważyć obie opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kredyt w banku samochodowym – co warto wiedzieć?

Kredyt w banku samochodowym daje nam możliwość załatwienia w jednym miejscu zarówno samochodu, jak i jego sfinansowania. Jest to na pewno szybkie, bezpieczne i wygodne. Możemy mieć pewność, że kredyt będzie dostosowany do naszych potrzeb i preferencji. Formalności są uproszczone do minimum, a decyzją kredytowa zapada bardzo szybko. W banku samochodowym możemy skorzystać z klasycznego kredytu w którym spłacamy równe, miesięczne raty. Możemy też wziąć pod uwagę kredyt 50 na 50, który jest kredytem jednoratowym. Polega on na wpłacie 50% wartości samochodu podczas jego zakupu, a drugą część spłacamy w ustalonym terminie, na przykład dopiero po roku. Kredyt ten jest bardzo opłacalny z racji tego, że nie jest oprocentowany. Kredyt w salonie samochodowym jest bardzo komfortowy. W jednym miejscu załatwiamy wszystkie formalność związane zarówno z samochodem jak i z kredytem. Poza tym decydując się na kredyt możemy również negocjować ostateczną cenę samochodu.

Kredyt samochodowy w banku tradycyjnym.

Chcąc skorzystać z kredytu samochodowego w banku tradycyjnym warto skorzystać z internetowej porównywarki kredytów i wstępnie wybrać kredyt, który będzie nam odpowiadał. Oferty banków nieco różnią się między sobą, przede wszystkim kosztami kredytu. Poza tym musimy wykazać się zdolnością kredytową, aby kredyt w ogóle został nam przyznany. Na decyzję kredytową ma wpływ nie tylko nasza zdolność kredytowa, ale również informacje o samochodzie. W przypadku samochodu prosto z salonu nie ma tu problemu i możemy otrzymać kredyt na maksymalny okres 10 lat. Bank traktuje samochód jako zastaw, wobec tego im jego wartość jest wyższa tym lepiej.

Zarówno w banku samochodowym jak i tradycyjnym wymagany jest wykup ubezpieczenia autocasco z cesją praw na bank. Do zadań kredytobiorcy należy opłacanie składek polisy przez cały okres kredytowania.

Author: Jacek Rakoczy