Kredyt samochodowy – tych błędów nie popełniaj!

Czy czujesz ścisk żołądka na myśl o kupnie samochodu? Stres związany z robieniem tak dużego zakupu i, często związany z negocjowaniem, może zmęczyć ludzi tak bardzo, że są gotowi powiedzieć „tak” zgadzając się na cokolwiek w salonie dealerskim, aby zdobyć nowy samochód i wyjść. Znajomość typowych błędów popełnianych przez ludzi może pomóc ci ich uniknąć – błędów. Oto najważniejsze.

Najczęstsze błędy popełniane przez wypożyczających samochody:

Nie odrabianie pracy domowej co do wartości pojazdu

Koncentrowanie się jedynie na samochodzie – nie patrząc na kredyt samochodowy

Podejmowanie zbyt szybkiej decyzji

Nie szukaj tylko najbliższego miejsca, gdy szukasz samochodu, który chcesz. Rozejrzyj się po cenach i nie zapomnij sprawdzić, ile warta jest twoja obecna fura, jeśli ją masz. Chociaż może być kuszące, aby przejść do tego jednego komisu w Twoim mieście, zamiast poszperać online, aby sprawdzić ceny kilku dealerów w okolicy, można stracić spore pieniądze robiąc to w ten sposób.

Jeśli znasz samochód, który chcesz, sprawdź, co sprzedają go dilerzy w Twojej okolicy. Sprzedawcy wszędzie reklamują, jak wyceniają swoje pojazdy. To oznacza sugerowaną przez producenta cenę detaliczną, która w dużej mierze opiera się na kosztach produkcji.

Naklejki na szybach na samochodach muszą pokazywać te dane i koszty, które się na nie składają, w tym całe opcjonalne wyposażenie (i ile to kosztuje), które towarzyszy samochodowi. Jeśli znajdziesz model, który naprawdę Ci się podoba, możesz sprawdzić to wszystko na naklejce okna, aby zobaczyć zmiany cen różnych wykończeń dla tego modelu. Ten sam rodzaj samochodu może być o kilkaset złotych tańszy w innym kolorze.

Zobacz także:  Kredyt balonowy na samochód – co to takiego?

Gdy znajdziesz reklamę pokazując niską cenę za pojazd, który chcesz kupić w swojej okolicy, możesz udać się do salonu dealerskiego podając im najniższą cenę lub skorzystać z reklamy o najniższej cenie w najdogodniejszym dla siebie salonie dealerskim i poprosić o spotkanie, by porozmawiać na ten temat – na pewno coś wytargujesz!

Jeśli cena podana w jednym z przewodników znajduje się poniżej ceny naklejki samochodu, oznacza to, że samochód jest zawyżony. Pokaż sprzedawcy lub sprzedającemu, że zrobiłeś swoje badania. Samochód powinien być wyceniony na podstawie tego, co według przewodnika stanowi uczciwa cena rynkowa na podstawie lokalizacji i jego stanu. Jeśli sprzedawca nie zgadza się zaoferować ceny w pobliżu tej liczby, znajdź inny pojazd lub innego sprzedawcę, a nie rzucaj się na pierwszy lepszy kredyt gotówkowy by go zdobyć.

Author: Jacek Rakoczy