Lokaty bankowe – w jakich bankach ?

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się lokaty bankowe. Ten produkt finansowy jest przeznaczony dla ogółu społeczeństwa, dlatego jest dostępny dla każdego. Obecnie lokaty bankowe otwiera się głównie poprzez internet, jednak również w placówce banku komercyjnego można sobie założyć lokatę. Gdzie można skorzystać z lokat bankowych ? Z lokat bankowych, można skorzystać we wszystkich bankach komercyjnych, działających na rynku polskim. Mowa jest tu zarówno o polskich bankach, jak i bankach z kapitałem zagranicznym. Lokat bankowych nie oferują jedynie biura pożyczkowe i parabanki. Na rynku polskim jest około dwudziestu banków, które oferują lokaty.

Lokaty bankowe – bezpieczny zysk

Lokaty bankowe są obecnie nisko oprocentowane i zysk z nich jest nieduży, jednak jest to zysk pewny i nie ma żadnego ryzyka z nimi związanego. Przykładowo bank oferuje lokaty na 1000 zł, oprocentowane 3% w skali roku, na okres jednego roku. W takim przypadku po upłynięciu 12 miesięcy, otrzymamy 1030 zł, pomniejszone o tzw. podatek Belki. Jak widać zyski nie są duże przy małych kwotach, jednak wiele osób woli lokaty bardziej, od trzymania pieniędzy w domu. Z pewnością jest to również lepsza opcja, niż trzymanie pieniędzy na zwykłym koncie rozliczeniowym lub na koncie oszczędnościowym. Dzieje się tak, ponieważ konta oszczędnościowe, posiadają mniejsze oprocentowanie, niż lokaty bankowe.

Lokaty bankowe – dobry pomysł na oszczędzanie

Lokaty bankowe stanowią dobry pomysł na oszczędzanie pieniędzy. Takich pieniędzy, zazwyczaj, nie możemy wcześniej wybrać, niż przed końcem lokaty. Są oprocentowane – czyli przynoszą zysk i są pewne oraz bezpieczne. Takie pieniądze nam nie przepadną. Dlatego z opcji lokat bankowych korzysta bardzo dużo Polaków. Te produkty finansowe oferują wszystkie „normalne” banki w Polsce. Różnią się one jedynie oprocentowaniem oraz ogólnymi zasadami. Aby uzyskać więcej informacji na dany temat, można poszukać samemu w internecie lub skontaktować się ze swoim bankiem. Z pewnością uzyskamy w ten sposób wszystkie informacje do założenia własnej lokaty. Na przykład, kiedy odkładamy na nowy samochód. Takich lokat w banku można mieć kilka. Czasami ustalany jest limit kwotowy oraz ilościowy.

Zobacz także:  Oszczędzanie z lokatami jakże przyjemne
Author: Jacek Rakoczy