Od aplikacji po zatwierdzenie: kredyt krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę indywidualną różni się w zależności od pożyczkodawcy. Zasadniczo będziesz miał możliwość złożenia wniosku online lub w oddziale (jeśli pożyczkodawca ma oddziały) lub przez telefon. Listę dokumentów i informacji wymaganych do wypełnienia wniosku o pożyczkę osobistą można znaleźć na stronach www pożyczkodawcy i może zawierać dowolne z poniższych:

dokument tożsamości – musisz przedstawić prawo jazdy, paszport lub dowód tożsamości ze zdjęciem

zaświadczenie o dochodach -w zależności od pożyczkodawcy potrzebujesz od trzech do sześciu miesięcy odcinków wypłaty, wyciągów bankowych i dwuletnich deklaracji podatkowych, jeśli prowadzisz działalność na własny rachunek.

Ukończenie aplikacji online zajmuje zwykle około 15 minut.

Zatwierdzenie

Niektórzy pożyczkodawcy mogą udzielić odpowiedzi natychmiast, podczas gdy inni mogą potrzebować kilku dni lub tygodni na zatwierdzenie. Istnieją dwie formy zatwierdzenia: pełne lub warunkowe.

Warunkowe zatwierdzenie zwykle zajmuje mniej czasu, ale jest wydawane w oczekiwaniu na więcej informacji od ciebie, takich jak dodatkowe odcinki wypłat lub dokumenty dotyczące twoich aktywów lub długów. Kredytodawcy mogą po prostu poprosić o te informacje i nie oferować warunkowej zgody. Ma to pomóc im w podjęciu bardziej świadomej decyzji kredytowej.

Pełna zgoda jest udzielana, gdy dostarczysz wystarczającą ilość informacji dla pożyczkodawcy, aby mógł podjąć decyzję, czy wyraża zgodę na pożyczkę.

Twoja pożyczka może zostać sfinansowana na wiele sposobów, w zależności od rodzaju pożyczki i tego, z czego korzystasz. Na przykład, gdy zaciągasz kredyt samochodowy, pożyczkodawca może bezpośrednio zapłacić sprzedawcy samochodu. Często dzieje się tak samo w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, ponieważ pożyczkodawca kieruje środki bezpośrednio do dłużników, a nie do ciebie.

Jeśli pożyczka jest niezabezpieczoną pożyczką osobistą, środki zostaną przesłane na wskazane konto. Niektórzy pożyczkodawcy mogą przekazywać środki w tym samym dniu, w którym składasz wniosek, podczas gdy inni mogą potrzebować kilka dni po zatwierdzeniu.

Zobacz także:  Tylko świadomość gwarantuje satysfakcjonującą inwestycję finansową

Większość kredytodawców pozwoli ci wybrać strukturę spłaty. To znaczy spłaty tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Zasadniczo im częściej spłacasz pożyczkę, tym mniejsze są odsetki. Wybierając strukturę spłat, możesz również rozważyć dodatkowe i wcześniejsze spłaty.

Dlatego:

  • Dowiedz się, czy pożyczkodawca pobierze opłaty za dodatkowe spłaty
  • Sprawdź, czy twój pożyczkodawca ma ograniczenia co do kwoty, którą możesz spłacić dodatkowo rocznie (zazwyczaj mają to kredyty osobiste o stałej stopie procentowej)
  • Jeśli dokonujesz po prostu spłat zgodnie z umową pożyczki, pożyczka powinna zostać zamknięta po spłacie końcowej.
Author: Jacek Rakoczy