Rozwód, kredyt i mieszkanie

Aby klasyfikować się do pożyczki na mieszkanie w większości przypadków potrzebna będzie dodatnia historia kredytowa i dobry wynik kredytowy. Firma, u którą chcesz się ubiegać o kredyt prawdopodobnie będzie chciała sprawdzić raport kredytowy, aby sprawdzić, jak się trzymasz w swoich zobowiązaniach kredytowych. Jeśli masz kłopoty z kredytem, poprawa kredytu zależy od konkretnej sytuacji. Nie ma szybkich napraw, ale możesz podjąć kilka kroków, aby poprawić ocenę wiarygodności kredytowej wraz z wskazówkami do rozważenia przed złożeniem wniosku.

Poprawa kredytu a rozwód

Rozwód może być finansowo niszczący. Jeśli to możliwe, warto porozmawiać z drugą stroną w celu zapewnienia, że rachunki nadal będą spłacane wspólnie. To będzie lepsze dla każdego w dłuższej perspektywie.

Dowiedz się więcej o rozwodzie i kredytach.

Najważniejszym czynnikiem w punktowaniu kredytowym jest historia płatności. Nie płacąc rachunków, twój niedawny mąż będzie mógł niszczyć twoją historię kredytową, jeśli konta są wspólne. Pobierz kopię raportu kredytowego przed złożeniem wniosku o wynajem, dzięki czemu nie będzie takich niespodzianek. Jeśli masz konta w swoim raporcie kredytowym, które są nieaktualne, musisz najpierw je przedstawić. Zaraz po uruchomieniu zaczniesz tworzyć pozytywną historię płatności. Posiadanie pozytywnej historii kredytowej ułatwi łatwiejsze zatwierdzenie mieszkania, ale możliwe jest wypożyczenie mieszkania, nawet jeśli wystąpiły pewne trudności z kredytem.

Niektóre firmy zarządzające nieruchomościami mogą być bardziej skłonne współpracować z Tobą niż inne, jeśli z góry przedstawisz im swoją sytuację. Kiedy ubiegasz się o wynajęcie, najprawdopodobniej będziesz musiała zapłacić prowizję i przedstawić dowód twojego dochodu. Zwykle firma sprawdzi historię kredytową oprócz tego, co nazywa się raportem z najemcą, który pokazuje historię najmu. Jeśli otrzymasz zgodę na mieszkanie, możesz zostać poproszona o wpłacenie depozytu przed wprowadzeniem się.

Zobacz także:  Banki i kredyty gotówkowe.

Mając jasną historię najmu i dobre sprawozdanie z kredytu wiedz, że to zwiększy twoje szanse na zatwierdzenie mieszkania i zmniejszy prawdopodobieństwo, że potrzebować będziesz poręczyciela lub że ktoś będzie musiał zapłacić dodatkowe opłaty, abyś mogła zostać zatwierdzona.

Czy to mieszkanie wpłynie na mój kredyt?

Jeśli starasz się zbudować (lub odbudować) swoją historię kredytową, płatności na czas dzierżawy mogą Ci pomóc. Niektóre firmy leasingowe zgłaszają dane dotyczące najmu – to zawiera obecnie dodatnie płatności czynszowe w ramach raportu kredytowego, co może pomóc w ustaleniu silnej historii kredytowej i nawet może poprawić ogólną ocenę zdolności kredytowej.

Author: Jacek Rakoczy